Ana Sayfa       e-İçişleri       İletişim   

 
 
 
 
 
 
 
        Mevlid Kandili; Fahri Kainat Efendimiz (s.a.v)’in dünyaya teşrif ettiği Rebiülevvel ayının 12 nci gecesidir ki, buna Mevlid-i Nebi “ Kutlu Doğum” denir. Bir fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olan sevgili Peygamberimizin gönderilişi, Yüce Allahın bütün insanlara en büyük nimetlerinden, lütuflarından biridir.
 
        Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin(s.a.v.) çağlar üstü örnek ve rehberliği önümüzde dururken, Rabbimiz, hakikat, adalet ve ahlak yolunda hizmet etmeyi hepimize emretmişken, bizim Müslüman olarak insanlarla, hatta topyekun hayatla olan ilişkilerimizde ciddi bir istikamet kaybı içinde olduğumuzu itiraf etmemiz gerekir.
 
        Peygamber Efendimizin (s.a.v.) örnekliği ve rehberliği, bizlerin ve tüm insanlığın, bugün içine düştüğü her türlü badireyi atlatması ve özlenen aydınlığa kavuşması yolunda yegâne sığınağımız olacaktır.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilini tebrik ediyor, başta ülkemiz ve İslam dünyası olmak üzere tüm insanlığın Peygamber Efendimizin (s.a.v) yüce örnekliğinden nasipdar olmasını Cenab-ı Mevla’dan niyaz ederim.